Posted on

Moje inspiracje? Codzienność i dobrzy ludzie – to tytuł wywiadu ze mną, który ukazał się miesiąc temu na portalu powiatsuski24.pl. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zechcecie go przeczytać.

Udzielanie wywiadów to sztuka, której dopiero się uczę. Pociesza mnie, że trudniejsze zadanie stoi po stronie osoby, która pytania wymyśla i przeprowadza rozmowę. Miałam szczęście, bo pytania od redakcji powiatsuski24.pl były wyjątkowo wnikliwe i poruszały wiele ciekawych wątków, dlatego dzielę się z Wami moimi odpowiedziami. Fascynujące jest to, kiedy w trakcie rozmowy odblokowujesz wspomnienie, o którym od wielu lat nie myślałaś. To sprawia, że każdy wywiad, nawet jeśli jest na temat już znany, może być wyjątkowy i zupełnie inny.

W tym opowiadam o moich początkach literackich, procesie powstania Trzydziestu kopert, a także wyzwaniach, z którymi zmagają się polscy pisarze i pisarki. Poruszony został temat mojej pracy – z zawodu jestem animatorką kultury i pracuję w bibliotece publicznej jako bibliotekarka. Całe życie związane z książkami to bardzo dobre życie! Jest też kilka słów o spotkaniach autorskich czy o współpracy z Olą Grzanek, autorką okładki do mojej debiutanckiej powieści.

Zerknijcie w wolnej chwili. Dziękuję!

Przeczytaj wywiad z Ewą Mielczarek.

Jeżeli prowadzisz bloga, stronę poświęconą książkom, portal i chciałabyś ze mną porozmawiać, odezwij się. Skorzystaj z rubryki KONTAKT. Do usłyszenia!