Posted on

Po przebudzeniu usiadłam w gabinecie, by odpowiedzieć na pytanie w Dzienniku Wieloletnim. Wtedy to zauważyłam. Zauważyłam, że już jest połowa czerwca, a ja nie mam pojęcia, gdzie mi ten czas ucieka.

Powinnam już dawno temu oddać opowiadanie do redakcji, ale wciąż coś mi w nim nie odpowiada. Ostatnio ciężko skupić moją uwagę na dłużej niż pół godziny. Zamiast pisać, znajduję sto innych zajęć, które pozwalają mi unikać pisania, a jednocześnie nie mam poczucia, że zmarnowałam czas.

Mogę obwiniać samą siebie za ten kryzys twórczy. Przeczytałam mój Festiwal Spadających Liści i… załamałam się. Tekst, w którym jeszcze kilka miesięcy temu byłam niemal zakochana, wydaje mi się błahy, nudny i bez wyrazu. Nie podoba mi się efekt mojej pracy na tyle, że sukcesem tego miesiąca powinien być fakt, że nie wyrzuciłam wszystkiego bezmyślnie do kosza. Okropności powstały spod moich palców na klawiaturze! Z drugiej strony, wiem, że cała koncepcja jest słuszna i wyjątkowa. Wiecie, co to oznacza? Muszę zebrać się w sobie i przepisać całkowicie powieść. Wyrównać tempo, uzupełnić niektóre szczegóły, sprawić, że moje zakochanie w tekście nie będzie tylko zamroczeniem z powodu endorfin na świadomość ukończenia książki. To sprawia, że aż ściska mnie w żołądku i nie siadam do pisania wcale. Szalone życie pisarki, nie?

Plan na następne dni zakłada ukończenie opowiadania, którego roboczy tytuł brzmi Siostra panny młodej (prawdopodobnie przy tej roboczej wersji zostaniemy). A potem przepisanie kilkusetstronicowej powieści. Kciuki mile widziane.

Mam nadzieję, że przy okazji następnego podsumowania będę mieć weselsze informacje.

Miłego dnia!

Teraz czytam: The Roadtrip Beth O’Leary
Zachwyty: nasza biblioteka. Każdego dnia odczuwam wdzięczność i onieśmielenie, że pracuję w tak rewelacyjnym miejscu i codziennie spotykam fantastycznych, inspirujących ludzi wśród czytelników, gości czy współpracowników.
Teraz piszę: Siostra panny młodej.
Co robię, by stać się lepszą pisarką? Nie uwierzycie, ale… oglądam TikToka. Jest mnóstwo treści, które pozwalają na rozwijanie swoich zdolności. Ba, sama takie treści tworzę. Możecie sprawdzić mój profil na TikToku i zostać na dłużej: @ebimielczarek.